Szenzációs győzelem a listavezető ellen

A Hidegkút veresége miatt nagy reményekkel érkezett a listavezető Hercules a Kövér Lajos utcába, de pont nélkül távozott.

ISSIMO SE: Pacsika – Ungi, Horváth Zs., Böjtös, Mészáros – Rozgonyi, Szilágyi – Vass, Illés, Nagy V. – M. Tóth

Góllövők: Illés (2), Horváth Zs. (11-esből), Zsolnai

Csere: Nagy V. helyett Roni és Vass helyett Rozincsák a szünetben, M. Tóth helyett Nagy Cs. az 55. percben, Szilágyi helyett Zsolnai a 65. percben.

Ideális futball időben, szép számú közönség előtt kezdtük a mérkőzést, bár az előjelek nem nekünk kedveztek. Több betegség és késés alakította ezen a napon a kezdőcsapatot. Kicsit tapogatózó játékkal kezdett mindkét csapat az igazán nagy tétnek köszönhetően. Az első negyedórában a mezőnyben folyt a játék, teljesen kiegyenlített volt ekkor a játék képe. Körülbelül a 20. percben kezdték a csapatok a kapukat veszélyeztetni, mindkét oldalon kimaradt pár ígéretes helyzet. Nálunk Zoli volt higgadt és hárította Sügi ziccerét. Az első félidőben gól nem született, már ekkor is mi uraltuk a játékot, de ez az eredményen nem látszódott.

A második félidőben fokoztuk az iramot, beszorítottuk az ellenfelet, aki csak előre ívelt labdákkal próbálkozott, de ezeket rendre hatástalanította a védelmünk. Folyamatosan nyomás alatt tartottuk a vendég csapat védelmét, aminek meglett az eredménye, egy tizenhatoson belüli szabálytalanság után kaptunk jogos büntetőt, amit a meccs legjobbja, Zsolti értékesített magabiztosan (1-0).

A gól után sem tudott a vendégcsapat változtatni a játékán, továbbra is a mi akaratunk érvényesült. Egy bal oldali akció után Illés Roli lőtt gyönyörű gólt (2-0), amivel gyakorlatilag eldöntötte a meccset. A második gólunk után Sügi is cserét kért, Zsolti remekül védekezett a gólkirály jelölttel szemben. A listavezető látszólag itt feladta a mérkőzést, futószalagon érkeztek a helyzeteink, aminek köszönhetően Illés Roli lőtt újabb gólt Rozincsák Krisz gólpasszából (3-0), majd a frissen beállt Zsolnai is beköszönt (4-0).

A 89. percben egy kósza vendég támadás során egy bal oldali beadás után Mészáros Gyuri ért balszerencsésen a labdába, amivel öngólt szerzett, így beállítva a 4-1-es végeredményt.

Tökéletes estét zárt csapatunk, remekül működött a védelem, szép támadásokat vezettünk, akár nagyobb arányban is nyerhettünk volna. A vendégcsapatnak nem volt esélye a három pontra, így megállítottuk a Hercules tavaszi menetelését.