A foci alaptörvénye

A szombati BLSZ IV-es mérkőzésünk kapcsán a foci egyik alaptörvénye ugrott be minden ISSIMO szurkolónak a meccs közben és után. A kihagyott helyzetek megbosszulják magukat.
Egy régen jónak számító, tegnap azonban elég kemény füves pályán fogadott minket ebédidőben a BMC csapata, amely a régi ISSIMO szurkolókban kellemes emlékeket ébreszthet, mert 6-8 éve a Sörgyár pálya volt a hazai pályánk.
Az első félidőben a mi akaratunk érvényesült, többet birtokoltuk a labdát, a hazai csapat hagyott minket játszani, helyzeteket kidolgozni. A helyzetek kidolgozása még jól ment, de a befejezés az egyáltalán nem.
Rendre kimaradtak a nagyobbnál nagyobb helyzetek, míg a BMC egy ügyes kontrát végig vitt, és egyetlen támadásából gólt ért el.  (1-0)
A második félidő ugyanebben a ritmusban folytatódott, azonban ekkor a hazaiak helyzet nélkül is tudtak egy gólt szerezni, de ezúttal kellett hozzá a játékvezető is, aki érthetetlen módon büntető ítélt, amit még a hazaiak csatára sem értett. (2-0)
Ez a bekapott gól kicsit felpörgetett minket, még jobban benyomtuk az ellenfelet, de a hazai kapus stabilan állt a lábán egészen a 60. percig, amikor Ricky távolról pókhálozta ki a felső sarkot (1-2). Ekkor megéreztük hogy bőven lehet keresni valónk, és újabb 10 perc után Balu lőtte meg az egyenlítő gólt egy szépen kijátszott támadás után (2-2). A hátra lévő 20 percben még több helyzetet kialakítottunk, de újabb gólt már nem sikerült szerezni, így ismét csak egy pontot szereztünk egy nyerhető mérkőzésen.

BMC – ISSIMO SE II  2 – 2
2017.10.07  12:30
Merkapt Sportközpont, X. Maglódi út
ISSIMO SE: Vágó – Szendi, Vinh, Zsilinszky, Reök – Simon, Reszeli Soós – Rajna, Kolozsi, Banka – Bagi
Csereként játszott: Vályi Nagy, Tálai, Iványi, M Tóth, Mészáros
Gólszerzők: Simon, Szendi